Radca prawny Andrzej Rak
ak
Wyślij zapytanie

W 1981 r. ukończył studia na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Po odbyciu etatowej aplikacji sędziowskiej w 1983 r. zdał egzamin sędziowski w Sądzie Wojewódzkim w Katowicach, a następnie w latach 1983-1989 wykonywał zawód sędziego pełniąc funkcję zastępcy przewodniczącego Wydziału Cywilnego w Sądzie Rejonowym w Mikołowie.

W 1989 roku został wpisany na listę radców prawnych, a następnie w 1990 roku na listę adwokatów. W latach 1990-1992 studiował Public Policy, Regent University, School of Law and Government, Virginia Beach Virginia w USA zdobywając tam tytuł Master of Arts in Public Policy. Aktywnie działa w światowej organizacji Advocates’ International za co otrzymał dwukrotnie – w roku 1999 i 2000 – Advocates’ International Certificates of Achievement. Początkowo zawód wykonywał w indywidualnej kancelarii radcowskiej, a w 1992 wraz z adwokatem Pawłem Koehlerem utworzył spółkę, w której zawód wykonuje do dzisiaj.

Jest członkiem rady Advocates Europe, członkiem Christian Legal Society USA, Advocates International USA oraz światowego stowarzyszenia prawników INTERLEGAL.

Włada językiem angielskim.

Wyślij
Zamknij